Přírodní vědy nás baví

13.1.2017,
  • Přírodopis, zeměpis, chemie, fyzika – to jsou předměty, které jsou všem dobře známé. My se však snažíme získávat nové vědomosti nejen ve škole, ale také formou zajímavých přednášek. Nezahálíme, a tak naši deváťáci zkoumali Krčský les s geologem, díky T.Kubešovi cestovali až na Papuu nebo do Barmy a na gymnáziu Písnická zkoumali barvy v rámci všech těchto předmětů.
    Osmáci rozšiřovali své znalosti v chemii- navštívili Biotechnologický ústav ve Vestci a s chemickými látkami se blíže seznámili na akci Chemici na Floře,cestovali po Asii i po Evropě, navrhovali vlajky Evropské unie.
    Sedmáci poznávali díky zajímavému vyprávění T.Kubeše Kongo a Střední Ameriku.
    Ti co navštěvují kroužek  Př + Z brouzdali Krčským lesem a orientovali se v terénu, prošli si  skleníky v přírodovědné stanici Smíchov, poučili se,díky zkušeným
    ochráncům přírody v Praze 4, jak se mají zachovat, pokud najdou nějaké mládě.
    Šesťáci v lednu budou mikroskopovat nejen ve škole, ale vyzkouší si i dokonalejší přístroje a že je to zajímá, je vidět na jejich výtvorech, kdy mnoha způsoby ztvárnili buňku. Ve fyzice pro změnu vyráběli rovnoramenné váhy.
    Páťáci v žádném případě nezahálejí. Zpracovávali projekty  o zdrojích energie,navštívili ČVUT a  vyráběli modely Sluneční soustavy.
    Některé fotografie tyto aktivity zachycují.

Na základě toho, že nezahálíme, se dostavují i úspěchy našich žáků. V soutěži Pražský pramen, kde se prolínají všechny tyto předměty se žákyně
    Bára Zrucká- 9.A probojovala až do celopražského finále, kde se umístila na 6.místě. V soutěži Pražský globus jme měli účast v celopražském finále ve dvou kategoriích a v soutěži Mladý chemik se Klára Koritenská umístila na 11.místě a postoupila již do třetího kola této soutěže.