Branný den

23.10.2017,

V pátek 20.října si starší žáci naší školy prakticky vyzkoušeli, jak jsou připraveni na mimořádné události. Deváťáci si společně s vyučujícími pro ně připravili v nedalekém Krčském lese trasu plnou úkolů spojených právě s chováním člověka za těchto situací. Zdolat okruh podle mapy, nezabloudit, poradit si se správnými odpověďmi na otázky z požární ochrany, z 1.pomoci, z pravidel silničního provozu, určit, co patří či nepatří do evakuačního zavazadla, překonat lanovou překážku bez újmy na zdraví, správně ošetřit, kdyby k nějakému úrazu došlo, ukázat obratnost v hodu na cíl a celou řadu dalších aktivit zdolali všechny třídy od pátých až po osmé. Je pravda, že přijde ještě počítání a porovnávání výsledků, ale už teď je jasné, že svým způsobem zvítězili všichni, protože se nikdo neztratil, nezranil a všichni si to myslíme patřičně užili. Nezbývá než si přát, aby mimořádných událostí bylo co nejméně.