Co škola nabízí

• Základní škola U Krčského lesa je prioritně určena pro spádovou oblast Prahy 4 – Krče.
    K 1. 1. 2008 došlo ke sloučení dvou základních škol – ZŠ Jánošíkova a ZŠ U Krčského lesa, kdy ZŠ U Krčského lesa se stala školou nástupnickou.

Pro mateřské školky  – MŠ Kukučínova, MŠ Tajovského a MŠ Hurbanova je ZŠ U Krčského lesa školou nejbližší.

Již v posledním roku docházky do mateřské školy je „ mateřinkám“ nabízeno, aby se se svými dětmi přišli do školy podívat. Žáci 1. tříd připravují pro své budoucí spolužáky ukázkové hodiny, vyrábějí jim dárečky a pomáhají tak při představování školy jejím budoucím žákům. Pro rodiče je pak připraven Den otevřených dveří, kde si školu mohou nejen prohlédnout, ale i získat odpovědi na případné dotazy.

• Co budoucím prvňáčkům nabízíme:

• Přívětivou, čistou a dobře vybavenou školu
    • Milé a spravedlivé učitele
    • Hezky upravené a vybavené učebny
    • Možnost navštěvovat školní družinu a využívat její vybavení
    • Stravování ve školní jídelně s výběrem ze dvou jídel
    • Širokou škálu kroužků a sportovních aktivit
    • Výuku angličtiny již od 1. třídy
    • Spoustu akcí jako doplnění výuky podle školního vzdělávacího plánu Naše tvořivá škola
    • Kurz plavání ve 3. třídě a kurz bruslení v každém ročníku 1. stupně
    • Školní výlety, exkurze a ozdravné pobyty
    • Dobrou připravenost pro přechod na víceletá gymnázia