Speciální pedagog

• Školní speciální pedagog se věnuje dětem se speciálními vzdělávacími potřebami, tedy především dětem se specifickými poruchami učení, chování, žákům s jazykovou bariérou nebo žákům jinak ohroženým školním neúspěchem. Spolupracuje s učiteli, rodiči, žáky i dalšími organizacemi (např. pedagogicko-psychologická poradna, speciálně pedagogické centrum) a pomáhá nastavit pro žáky podpůrná opatření tak, aby jejich vzdělávání bylo co nejefektivnější, žáci byli ve škole úspěšní podle svých možností a měli z učení radost.

S žáky pracuje individuálně nebo ve skupinách v předmětu speciálně pedagogické péče, který probíhá v rámci vyučování nebo po něm. Rodiče mohou využít konzultací i dlouhodobější spolupráce v různých programech.

• Důležité

• speciální pedagog: Mgr. Ivana Zámostná