Čarodějnice

3.5.2019,

30 dubna se slaví filipojakubská noc. My jsme nepozvali Filipa ani Jakuba, dokonce jsme nečekali ani na noc. My jsme pálení čarodějnic zahájili už ve tři hodiny odpoledne a školní hřiště se začalo rychle plnit dětmi i jejich rodiči. Přišli si zasoutěžit a zahrát ve dvojicích, ve skupinkách i jednotlivě. Disciplíny byly pro malé – házení míčků do lví tlamy, pro skupinky – tahání jezdce na kolečkovém prkně do tří stran, i žertovné – mokrá namydlená folie, která se změnila na kluziště.Hrály si děti a často i rodiče a všude panovala příjemná přátelská nálada.

Počasí nás vzalo na milost a tak se piknik na školní zahradě vydařil. Snědlo se 15 kilo buřtů, ty přinesené z domova v to nepočítaje, 50 grilovaných hermelínů a nepočítaně marshmellounů.

Teprve večerní chlad nás vyhnal a tak letošní pálení čarodějnic okolo sedmé skončilo.