Celoškolní projekt „Světlo“

31.5.2016,

Ve dnech 20.4. až 22.4. 2016 proběhl v naší škole v rámci uplynulého „roku světla“ projekt zaměřený na světlo, stín , využití světla a stínu v umění a v dalších oblastech.

V průběhu tohoto projektu naši žáci zkoumali vlastnosti světla, světlo a stín zobrazovali v literární tvorbě – v básních i próze, vzniklo mnoho krásných fotografií na téma stín.

Také rukodělné činnosti našli své místo. Jedním z předmětů, který se v námětech často opakoval, byla žárovka. Vidět jsme mohli žárovku sádrovou, barvami vyzdobenou, i žárovku potaženou plastickou hmotou. Všechny tyto výrobky byly překvapivě kreativní a precizně zpracované.

V přírodovědě jsme ověřovali nezbytnost světla pro život rostlin. V pokusech jsme vyzkoušeli, jak světlo ovlivňuje klíčení i růst rostlin.

Starší žáci v praktických úlohách využívali vlastnosti stínů a dopadu a odrazu světelných paprsků pro měření výšek a vzdáleností předmětů, pomocí laseru se střílelo s odrazem na cíl.

V rámci projektu k nám zavítalo mobilní planetárium, jeho návštěvníci se dozvěděli mimo jiné i o světelném znečištění.

Jedním z celoškolních výstupů byla duha, vytvořená žáky školy. Jednotlivé ročníky se oblékly v barvách duhy, společně jsme se seřadili na školním hřišti a profesionální fotograf nás zvěčnil z ptačí perspektivy. Na téměř metr dlouhé fotografii se může každý  najít a poznat.

Značnou část výstupů jednotlivých ročníků si můžete prohlédnout v galerii zde.