Cizojazyčné knihy ve školní knihovně

20.5.2023,

(Podporujeme vícejazyčnost!)

Čtení knih je nejen zdrojem informací, ale také odpočinkem a relaxem. A protože je u nás ve škole mnoho žáků, jejichž mateřským jazykem není čeština, rozhodli jsme se jim umožnit rozvíjet čtení kromě češtiny, také ve svém rodném jazyce. Do školní knihovny přibylo téměř 30 nových knih: některé jsou v ukrajinštině, některé jsou dvojjazyčné, česko-ukrajinské, později přibudou knihy i ve vietnamštině. Knihy zčásti zakoupila škola, z části darovali rodiče žáků, z části klienti organizace SIMI (Sdružení pro integraci a migraci), které se školou spolupracuje na projektu Učíme se spolu. Všem dárcům tímto moc děkujeme! A těšíme se na všechny čtenáře!
Co nás čeká
  1. Školní slavnosti

    25.6. v 17:00 - 19:00
  2. Vysvědčení

    28.6. v 8:00 - 9:00
  3. Začátek školy

    2.9. v 8:00 - 9:00