Hudební soutěže Jarní petrklíč a Zpívá celá čtyřka 2019

29.4.2019,

21. března se v KC Krakov na Praze 8 uskutečnil již 31. ročník hudební soutěže Jarní petrklíč. Jsme rádi, že k tomuto hudebnímu setkání mladých muzikantů z celé republiky přispívají svými krásnými vystoupeními i naši žáci.
V kategorii mladších zpěváků zazpívali lidové písně Eduard Simonyan a Simona Němcová z 5. B. Simona si za písně Vyletěla holubička a Na tom bošileckým mostku dokonce od poroty odnesla bronzovou stuhu.
V kategorii mladších instrumentalistů nás reprezentoval klavírista David Valta ze 4. A. Zahrál skladbu Melodie od E. Griega a Solfeggio od C. P. E. Bacha. Za svůj výkon získal zlatou stuhu.
Letos jsme po delší době měli zastoupení i v kategorii malých souborů. S písněmi Když nemůžeš, Tři oříšky a Nebe na zemi vystoupila Julie Hurská a Simona Němcová z 5. B.
Na celkové výsledky se můžete podívat zde
 
Další hudební soutěž “Zpívá celá čtyřka” proběhla 16. dubna na ZŠ Křesomyslova. V kategorii 4. – 6. tříd hájili barvy naší školy Molly Balejová ze 4. C, Eduard Simonyan z 5. B a Lucie Kubíková ze 6. A. Lucka se s písní Without Me od americké zpěvačky Halsey umístila na 3. místě.
V kategorii 7. – 9. tříd nás výtečně reprezentovala Sára Nováková ze 7. C. Za píseň Shallow z filmu A star is born získala 1. místo.
 
Oceněným žákům ještě jednou gratulujeme a všem účastníkům hudebních soutěží děkujeme za pěkná vystoupení a vzornou reprezentaci školy.

   Mgr. Roman Opavský

no images were found

Co nás čeká
  1. Pedagogická rada

    22.6. v 14:00 - 16:30
  2. Vysvědčení

    30.6.