Informace k docházce do ZŠ od 25. 5. 2020

29.4.2020,

Režim docházky do školy je stanoven vládou a následně bude upřesněn závaznými podmínkami určenými MŠMT a MZ, na jejichž zveřejnění čekáme.

I. stupeň

Docházka do školy bude zahájena od 25. května 2020 a nebude v žádném případě povinná.

Zákonný zástupce má možnost školu o umožnění docházky žáka do školy požádat.

Třídní učitelé I. stupně provedou šetření předběžného zájmu – kolik žáků opravdu nastoupí od 25. 5. 2020 do školy. Předběžný zájem umožní škole její provoz od 25. 5. naplánovat.

Zjišťujeme

a. Kolik žáků se bude účastnit pouze dopolední části – výuky tj. od 8 do 12 hodin

b. Kolik žáků se bude účastnit celodenního provozu tj. od 8 do 16 hodin

c. Dotaz na možnou plánovanou změnu školy od září 2020 – přestup žáků

Závazné přihlášení žáka 1. stupně k docházce do školy bude probíhat formou dotazníkové on-line žádosti na www stránkách školy po zveřejnění pokynů pro školy od MŠMT a MZ.

Žáci budou následně rozděleni do skupin v počtu 15 žáků.

Skupinu pro výuku povede učitel (nemusí to být třídní učitel), odpolední skupinu povedou asistentky, učitelé, vychovatelé. Skupiny budou neměnné, mohou být složeny ze žáků různých tříd.

Výuka ve škole bude korespondovat s výukou zadávanou žákům, kteří do školy docházet nebudou.

Provoz školní jídelny bude v případě, že bude možný, upřesněn.

Podmínky v rámci pobytu žáků ve škole budou povinné (čestné prohlášení zákonného zástupce, roušky zajištěné rodinou, dodržování režimu stanoveného školou).

II. stupeň

Žáci budou pokračovat až do konce školního roku ve výuce distanční formou.

Škola umožní skupinám žáků 9. ročníků konzultační hodiny.

Závěr školního roku

Bližší podmínky pro účast žáků ve škole budou upřesněny.

Bude zveřejněn časový plán průběhu závěru školního roku.

Posledním dnem školní výuky bude pátek 26. 6. 2020, kdy na dny 29. a 30. 6. je znovu vyhlášeno ředitelské volno.

MČ Praha 4 ve spolupráci se školami organizuje na letní prázdniny školní družinu. Zájem bude zjišťován.