Informace k povinnému screeningovému testování

30.12.2021,

Vážení rodiče, na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR  bude od pondělí 3.ledna 2022  znovu probíhat pravidelné preventivní testování antigenními testy ve školách.

V období od 3. ledna do 16. ledna každé pondělí a čtvrtek – tedy 2 x týdně, následně od 17. ledna se testování bude opět provádět 1 x týdně, a to každé pondělí.

Testovat se nově budou i očkovaní žáci a žáci po prodělání onemocnění Covid 19

Antigenní test provedený ve škole lze nahradit pouze PCR testem (ne starším než 72 hod.) či antigenním testem (ne starším než 24 hod.) provedeným poskytovatelem zdravotních služeb.

Nebude-li žák přítomen v den termínu testování ve škole, testování se provede první den při jeho příchodu do školy.

Upozorňujeme, že žáci musí mít nasazenou ochranu nosu a úst (respirátor nebo roušku) po příchodu do školy až do výsledku antigenního testování. (Znamená to tedy i to, že žáci navštěvující ranní družinu budou mít v pondělí  a ve čtvrtek ráno roušku během celého pobytu v ranní ŠD).

Zároveň připomínáme rodičům, že nemají posílat své děti do školy, pokud mají příznaky onemocnění. V případě pozitivního testu se karanténa na ostatní žáky stanovuje dva dny před pozitivním testem. Pokud ale měl žák před testem příznaky, stanovuje se karanténa dva dny před prvními příznaky.

Děkujeme za pochopení.

Leták pro rodiče