Informace k provozu školy od 10. 5.

6.5.2021,

Prezenční výuka se týká v tomto týdnu  těchto tříd:

1.A, 1.B, 1.C, 2.B, 3.A, 4.B, 5.C,

6.B, 7.B, 8.C, 9.A, 9.B, 9.C

Ostatní třídy mají v tomto týdnu  distanční výuku dle rozvrhu na webových stránkách.

Prezenční výuky se nemohou účastnit žáci, u kterých se projevují příznaky onemocnění (zvýšená teplota, suchý kašel, zažívací obtíže, ztráta chuti a čichu, bolest v krku, bolest hlavy, bolest svalů a kloubů, rýma).

Při vstupu se nevyžaduje prohlášení o bezinfekčnosti.

Je nutná ochrana nosu a úst (respirátor nebo zdravotnická rouška).

Žáci musí dbát o dodržování platných hygienických opatření.

Testování

Od pondělí 10. 5. se mění způsob antigenního testování žáků ve škole. Vzhledem k nedostatku testů pro povinné testování ve školách zajistila Městská část Praha 4 spolupráci se zdravotnickým zařízením ze skupiny Medicon. Odběry a testování ve škole zajistí firma Pronatal s.r.o. Testování proběhne neinvazivní metodou ze slin stěrem z horního patra dutiny ústní, odběrovou štětičkou za použití rakouského testu AMP Rapid Test SARS-CoV-2Ag.Vzhledem k tomu, že odběr provádí zdravotnické zařízení a je hrazen ze zdravotního pojištění, je podmínkou testování informovaný souhlas. Prosíme o jeho vytištění, vyplnění a podepsání. Souhlas je třeba vždy na každé testování (žáci prvního stupně v pondělí, žáci druhého stupně v pondělí a ve čtvrtek).Formulář souhlasu bude od pátku k dispozici u vrátnice školy.
Testovat se nemusí žáci, kteří
a) předloží lékařské potvrzení o prodělání nemoci Covid-19 v čase kratším než 90 dní od aktuálního data
b) žáci, kteří předloží potvrzení o negativním antigenním nebo PCR testu, ne starším než 48 hodin

Formulář informovaného souhlasu je zde.

Rozvrh

Výuka bude probíhat podle rozvrhu, který můžete vidět v systému Bakaláři.

Konce posledních hodin:

    4. a 5. třídy– v případě, že mají dle rozvrhu 6.vyuč.h., končí výuka ve 13,25. (jinak dle rozvrhu)

II.st. – konec výuky dle rozvrhu

Družina

Školní družina bude v provozu od konce výuky do 17:00

Školní jídelna

Žáci, kteří chodí běžně na obědy a v tomto týdnu mají prezenční výuku mají obědy automaticky přihlášeny.

Žáci, kteří mají v tomto týdnu distanční výuku mají obědy na tento týden automaticky odhlášeny a zájemci si je musí objednat. Tyto obědy si lze objednat pouze v sobotu a v neděli na následující týden. Tyto obědy se vydávají od 12:30 do 13:30 (vchod z rampy – ulice V jehličí).

Od 3.5. budou na výběr opět dvě jídla. 

IZS

Péče o žáky rodičů vybraných profesí bude dále poskytována v kmenových školách. 

Informace pro děti z naší školy, zaměstnanců vybraných profesí (dříve IZS), podá vedoucí školní družiny.