Informace k výuce od 19. 4.

16.4.2021,
Pro koho je výuka

Prezenční výuka se týká ve druhém týdnu  těchto tříd  2.A, 2.C, 3.B, 3.C, 4.A, 4.C, 5.A, 5.B.

Ostatní třídy mají distanční výuku dle rozvrhu na webových stránkách.

Prezenční výuky se nemohou účastnit žáci, u kterých se projevují příznaky onemocnění (zvýšená teplota, suchý kašel, zažívací obtíže, ztráta chuti a čichu, bolest v krku, bolest hlavy, bolest svalů a kloubů, rýma).

Při vstupu se nevyžaduje prohlášení o bezinfekčnosti.

Je nutná ochrana nosu a úst (respirátor nebo zdravotnická rouška).

Žáci musí dbát o dodržování platných hygienických opatření.

Konce výuky

Druhé a třetí třídy: v případě, že mají dle rozvrhu 5.- vyučovací hodinu, končí tato výuka ve 12:30. Poté odchází domů nebo na oběd.

Čtvrté třídy: výuka podle rozvrhu, konec výuky ve 12:40. Poté odchází domů nebo na oběd.

Páté třídy: výuka podle rozvrhu, konec výuky ve 12:50. Poté odchází domů nebo na oběd.

Testování

Žáci budou dvakrát týdně testováni neinvazivními antigenními testy. Žáci se testují pod vedením učitele sami, odběr se provádí pouze z kraje nosu, test je bezbolestný a jednoduchý.

Testovat se nemusí žáci, kteří

a) předloží lékařské potvrzení o prodělání nemoci Covid-19 v čase kratším než 90 dní od aktuálního data

b) žáci, kteří předloží potvrzení o negativním antigenním nebo PCR testu, ne starším než 48 hodin

Rozvrh

Výuka bude probíhat podle rozvrhu, který můžete vidět v systému Bakaláři.

Druháci

Pro žáky druhých tříd je pro pondělní příchod do školy a první samotestování připraven prostor v pavilonu C – příchod přes školní hřiště.

Školní družina bude v provozu od konce výuky do 17:00

Školní jídelna

Žáci, kteří chodí běžně na obědy a v tomto týdnu mají prezenční výuku mají obědy automaticky přihlášeny.

Žáci, kteří mají v tomto týdnu distanční výuku mají obědy na tento týden automaticky odhlášeny a zájemci si je musí objednat. Tyto obědy si lze objednat pouze v sobotu a v neděli na následující týden. Tyto obědy se vydávají od 12:30 do 13:30 (vchod z rampy – ulice V jehličí).

IZS

Péče o žáky rodičů vybraných profesí bude dále poskytována v kmenových školách.

Informace pro děti z naší školy, zaměstnanců vybraných profesí (dříve IZS), podá vedoucí školní družiny.