Informace k začátku školního roku

29.8.2020,

Vážení rodiče.

Se začátkem nového školního roku jsme pro Vás připravili několik informací, kdy považujeme za vhodné vás seznámit s prozatím naplánovanými opatřeními. Víme, že epidemiologická situace se v Praze mění, a tak prosím sledujte naše www stránky, abychom vás jejich prostřednictvím mohli průběžně informovat.

Naše škola se pro žáky otevře tak, jak jste vy i žáci zvyklí. Na www stránkách najdete jak obměněné složení pedagogického sboru, tak i nové umístění tříd.

Až v úterý 1. 9. přijdou žáci do školy, budou pak jistě nasměřováni, aby nebloudili.

První den zahájíme klasicky jednou vyučovací hodinou a od 9:30 hod. bude k dispozici oběd ve školní jídelně.

Pro ty žáky, kteří první školní den půjdou poprvé na oběd a nejsou evidováni v systému ŠJ nebo půjdou do školní družiny, vyplývá povinnost následně přinést přihlášku ke školnímu stravování, přihlášku do školní družiny a do ŠD také zápisový lístek. Přihlášky, zápisové lístky a i dotazník školy obdrží žáci ve škole a žádáme o jejich vyplnění a rychlé vrácení. Další dny věnují žáci s učiteli potřebným organizačním opatřením a v pátek 4. 9. zahájíme pravidelnou výuku.

Pro období září 2020 jsme připravili mimořádný rozvrh tak, abychom měli možnost zopakovat a doplnit učivo druhého pololetí předchozího školního roku. Soustředíme se hlavně na základní předměty – český jazyk, matematiku a angličtinu. Ostatní předměty budou vyučovány, ale pouze v omezené míře. Předpokládáme, že od října nastavíme celý rozvrh v plném rozsahu podle našeho ŠVP. Jeho časové hranice vám budou přes žáky oznámeny, abychom vám dali možnost naplánovat a přihlásit děti do zájmových kroužků.

Provoz školy bude omezen některými pravidly, která zavádíme s ohledem na epidemiologickou situaci a podle doporučení MŠMT. Žáci se budou učit ve svých kmenových třídách. Budeme dbát na zvýšená hygienická opatření – pravidelnou dezinfekci a mytí rukou a zvýšený důraz na dodržování hygienických pravidel včetně zvýšeného úklidu prostor školy. Pro školu je velmi důležitá spolupráce s vámi, kdy vás důrazně žádáme, aby žák s příznaky onemocnění (kašel, rýma, zvýšená teplota aj.) nechodil do školy. Pokud by učitel tyto příznaky u žáka zjistil až ve škole, bude žák umístěn do izolace a budete vyzváni, abyste si pro něj do školy přišli. Z tohoto důvodu je i nutné, aby třídní učitel měl k dispozici všechny aktuální kontakty tj. telefonní čísla a e-mailové adresy, které uvedete v úvodním dotazníku.

Na základě zkušeností z předchozího období jsme naplánovali nabídku uživatelského prostředí elektronického systému Bakalář. Rádi bychom, aby vzájemná komunikace a vaše průběžné informování bylo více operativní i s rozšířením o elektronickou žákovskou knížku.

Vzhledem k tomu, že je doporučeno, abychom omezili vstup cizích osob do prostor školy, nebudou se konat úvodní třídní schůzky. Pro předání vašich přístupových údajů bude na začátku října k dispozici váš třídní učitel, kdy plánujeme systém Bakalář uvést do uživatelského provozu. O podrobnostech a vašich možnostech budete informováni.

Tím, že se v září nebudou konat třídní schůzky, je nutné zajistit vaše průběžné informování, od září 2020 tak budou zavedeny žákovské knížky tak, jak jsme zvyklí. Potřebné aktuální informace pak budou k dispozici i na www stránkách školy, které prosím pečlivě sledujte.

Pro případ, že bude muset probíhat distanční výuka, bude opět realizována přes www stránky školy. Připomínáme, že distanční výuka je pro žáky povinná.

V prvním pololetí zásadně omezíme školní akce, kdy je v našem společném zájmu necestovat se žáky hromadnou městskou dopravou. Z tradičních školních akcí bude realizováno plavání pro žáky 3. a 4. ročníků a plánujeme i organizaci lyžařského výcviku. Nebudeme se žáky chodit bruslit a neplánujeme organizovat výjezdy na školy v přírodě.

Neomezíme provoz školní družiny, kdy však nemůžeme organizačně zcela zabránit, aby skupiny žáků nebyly prostupné. Vždy po 16té hodině dojde ke spojování družinových skupin a je zcela na vašem uvážení, zda a v jakém čase budete školní družinu využívat.

Prozatím neomezujeme konání školních kroužků a nabídneme je tak, jak probíhaly v minulém období. Jejich nabídku, čas konání i další informace, najdete na www stránkách školy. Bližší informace vám pak předá i Mgr. Vodička – miroslav.vodicka@zsukrcskeholesa.cz .

Stravování ve školní jídelně bude pro žáky beze změn. Budou dodržována preventivní hygienická opatření. Jídelnu jsme vybavili dezinfekčním přístrojem a nově zbudovanými umyvadly. V prostoru jídelny však nebudeme prozatím činit žádná organizační opatření, pouze zvýšíme dohled nad žáky. Opět je na vaší volbě, zda v případě zvýšených obav, dítě ke společnému stravování přihlásíte. V rámci přihlášení upozorňujeme, že došlo ke zvýšení ceny oběda a je nutné tuto skutečnost zohlednit při zadávání trvalého příkazu.

Z nutnosti omezení vstupu cizích osob do budovy je potřebné všechny platby škole realizovat bezhotovostně.

Vážení rodiče, věříme, že i přes nezbytná opatření související s mimořádnými epidemiologickými opatřeními, společně zvládneme zahájit školní rok a nastartovat běžnou docházku vašich dětí do školy, kdy se všichni jistě budeme snažit, abychom všechny nutné změny akceptovali a poradili si s nimi.

Připravte prosím dětem roušky, neboť lze očekávat, že jejich použití bude opět nutné.

Ing. Dagmar Malinová