Jarní petrklíč 2017

4.4.2017,
  • 23. března se v KC Krakov na Praze 8 uskutečnil již 29. ročník tradiční hudební soutěže Jarní petrklíč. V silné konkurenci mnoha soutěžících z celé republiky předvedli svá krásná vystoupení i žáci naší školy.

V kategorii mladších zpěváků zazpívala lidové písně za klavírního doprovodu Mgr. Romana Opavského žákyně Molly Balejová ze 2. D. Sára Nováková z 5. C si za písně  Teče voda a Okolo Jarošova dokonce od poroty odnesla bronzovou stuhu.

V kategorii mladších instrumentalistů nás hrou na flétnu reprezentovala Adéla Kuncová z 5. B, která zahrála Sonátu F dur J. B. Loeilleta. Dalším naším zástupcem byl klavírista David Valta ze 2. D. Davidův přednes skladeb Zmrzlinový rag Emila Hradeckého a Falešná trubka od Petra Ebena porota ocenila stříbrnou stuhou.

Na celkové výsledky se můžete podívat zde

Oceněným soutěžícím ještě jednou gratulujeme a všem účastníkům 29. ročníku Jarního petrklíče děkujeme za pěkná vystoupení a vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Roman Opavský