Komunitní den 5. ročníky

18.6.2023,

Den dětí  1.6. páťáci, jejich učitelé a rodiče oslavili společně na školním hřišti. Setkali se tu s hosty z různých koutů světa, kteří představili zvyky ze svých zemí. Skládali vietnamské origami lekníny, vyráběli ukrajinské panenky nebo tatarské čepičky. Všem se hodně líbila mongolská hra se zvířecími kostmi i kvíz. Kromě aktivit u stánků hostů z organizace Sdružení pro integraci a migraci, které akci spolupořádalo v rámci projektu Učíme se spolu, probíhal i hudební program, kde se střídali zahraniční hosté s žáky školy. 5.B nám připomněla české trampské písničky, 5.A vystoupila s českými a ukrajinskými lidovkami. Z 5.C zazpívala současnou ukrajinskou píseň Anna Puliaieva s kytarovým doprovodem Maksyma Kuzmina ze 6.C. Na závěr vystoupila i jedna třetina školní kapely, tedy Eda Simonyan s arménskou a českou písní. Rodiče také přispěli svým dílem, připravili totiž koutek mezinárodního občerstvení, který byl prakticky neustále v obležení. Zájemců o české buchty, vietnamské nudle a ukrajinské sušenky bylo opravdu spoustu. Tímto všem zúčastněným děkujeme za krásné multikulturní odpoledne, kde jsme se bavili a učili spolu!

Komunitní akce pro žáky 5. ročníků byla realizována v rámci projektu Učíme se spolu č. CZ.07.4.68/0.0/0.0/20_079/0002107, který je spolufinancován Evropskou unií z Evropských strukturálních a investičních fondů v rámci Operačního programu Praha – pól růstu ČR.

image.png

Kromě naší fotogalerie najdete fotky také zde a zde