Kousek nebe na dětskou psychiatrii

15.9.2017,

Naše škola dlouhodobě spolupracuje s Thomayerovou nemocnicí s Centrem podpůrné péče – Lékořice. Od paní koordinátorky Ing. Dagmar Hrubcové jsme dostali následující dopis:

Na oddělení dětské psychiatrii v Thomayerově nemocnici je prováděna léčebná a diagnostiká péče pro děti od 2 do 12ti let, ojediněle i pro starší děti. Kapacita oddělení je 30 dětí a jsou zde hospitalizovány většinou 6 týdnů. Jejich pobyt v nemocnici se snažíme ukrátit návštěvami pravidelnými dobrovolníků a dalšími dobrovolnickými akcemi (divadlo, hudební vystoupení). Zároveň bychom jim i rádi zpříjemnili prostředí, ve kterém zde pobývají. Konkrétně se jedná o vymalování stropů ložnic, které pak budou připomínat nebe. Děti, které nebudou moci hned usnout se nebudou muset dívat na bílý strop, ale mohou na něm pozorovat mráčky. V současné době sháníme prostředky na nakoupení barev, abychom mohli stropy v nebe přeměnit v létě, kdy bude na oddělení 2 týdny zavřeno.

Děkujeme moc za podporu!

Za dobrovolnické centrum Lékořice

Dáša Hrubcová

Z dobrovolných příspěvků v rámci našich školních Slavností jsme přispěli a vy se můžete podívat, jak se změnily stropy v dětských pokojích.

Strop1Strop2