Mikuláš 2018

7.12.2018,

Ve středu 5. prosince do školy zavítal svatý Mikuláš se svým doprovodem. Nejprve se všichni vyfotili a pak už se vydali do jednotlivých tříd. Mikuláš jako obvykle neomylně poznal všechny hříšníky a před celou třídou je pokáral. Peklo na ně prostřednictvím čertů udělalo svou značku a občas došlo i na pytel určený k dopravě do pekla. Nakonec se ale čerti smilovali a ni s sebou neodnesli. 

Hodné děti byly naopak pochváleny a andělé se na ně usmívali. Když potom děti zazpívaly nebo zarecitovaly básničku. Přišla nadílka. Čokoládová figurka potěšila kdejakého mlsala. Když potom hříšníci slíbili, že se polepší, vydal se Mikuláš se svým doprovodem dál na své pouti po třídách naší školy.

A ještě jedna novinka čekala na malé školáky. Krátké nahlédnutí do pekla. V přízemí pavilonu E0 se dočasně otevřela pekelná brána a smrtelníci mohli vstoupit na kraj pekla. Vidět mohli kosti, hříšníky ve spárech pekelných,  Lucifera na trůnu i obyčejné čerty, hrající karty. Vzduch byl prosycen kouřem a zápachem síry, všude se neslo sténání, hřmění i rány kladiv na kovadlině. Prostě strašidelné peklo se vším všudy. Většina dětí ale sebrala odvahu, do pekla na návštěvu vstoupila, a mnozí si dokonce s čerty potřásli rukou. Tak vypadal letos náš  Mik Miku Mik Miku Mikuláš, přišel s čerty na …

Všechny naše fotky najdete tady.