Noc s Andersenem 2019

3.4.2019,

V pátek 29. března jsme se opět sešli ve škole na noci s Andersenem. V před školou čekalo na 300 natěšených nocležníků, kteří si úderem šesté začali stěhovat do tříd spacáky, karimatky a také jídlo na večeři, druhou večeři, něco malého na zub, první i druhou snídani. Zkrátka jídla bylo víc, než se dalo sníst. 

Tématem letošní noci byl Ferda Mravenec pro menší a Staré řecké báje a pověsti pro starší. Nálada byla výborná a kostýmy krásné. 

V půl sedmé promluvil ze školního rozhlasu sám Hans Christian Andersen a děti na své noci přivítal. V sedm hodin začalo společné čtení v tělocvičně. Naším hostem byl letos herec Denis Šafařík, který si zahrál hlavní roli v pohádce Kouzelník Žito. Novinkou byl letos také audiopříběh, který naši deváťáci zdramatizovali. 9.A dramaticky ztvárnila Ferdu Mravence, který zapřahal hlemýždě a 9.B hrála příběh o Daidalovi a Ikarovi. Také tato představení se moc povedla.

Všichni si pak postupně užili půlhodinku v tělocvičně, která končila tradiční polštářovou bitvou a na školní zahradě plnili připravené úkoly. Ten, kdo uspěl, se mohl jít podepsat to temné místnosti ke kostře Hanse Christiana. Zkouškou odvahy prošli všichni a pak už na kutě. 

Ráno se vstávalo ve čtvrt na osm a po snídani se v osm hodin škola rychle vyprázdnila. Andersenova noc 2019 se stala minulostí.

no images were found