Noc s Andersenem

25.3.2018,

• Jako každý rok jsme se sešli u příležitosti narozenin velkého pohádkáře Hanse Christiana Andersena. Jeho noc začala v pátek v 18 hodin před školou. Zástupy dětí obtěžkaných taškami, spacáky i karimatkami se za doprovodu rodičů tísnily před vchodem.  Po otevření dveří se zástup pohnul a nocležníci si svá zavazadla nastěhovali do tříd. Na řadu přišly přípravy a přizpůsobení tříd a pak k nám opět promluvil sám Hanz Christian. V sedm hodin začalo společné předčítání v tělocvičně.

• Letošní hostem byl herec a dabér Václav Knop. Pro první dvě skupiny předčítal knihy Karla Čapka Povídání o pejskovi a kočičce a posluchači byli nadšení. Stejné nadšení vzbudil i ve třetí skupině, kde se četlo z knihy Jaroslava Foglara Stínadla se bouří.

•

• Pak už se celý program v jednotlivých třídách rozběhl v jednotlivých třídách. Jednotlivé ročníky se spolu sešly ještě v tělocvičně, aby se děti ukázaly jak znají melodie z večerníčků, trochu proběhly v dešti střela vybojovaly polštářovou bitvu.

• Na závěr bylo ještě potřeba se na chvíli vydat ven, splnit připravené úkoly a navštívit v temné místnosti pana Andersena. Tam bylo potřeba stvrdit svou odvahu podpisem. Pak už většinu dětí čekaly jen polštáře, karimatky a spacáky.

• Ráno bylo potřeba zabalit, sníst ještě něco z jídla přineseného z domova,a že toho bylo přineseno víc než dost, zabalit spacáky a tašky a hajdy domů.

Ve čtvrt na devět ráno ubylo ve škole ticho. Tak zase za rok?

Všechny fotky z Noci s Andersenem si můžete prohlédnout tady.

1. Pohovory s rodiči

3. Školní slavnosti