Noc s Andersenem proběhla

2.4.2017,

Noc proběhla podle předem připraveného scénáře:

Sešli jsme se v šest hodin. V půl sedmé k nám promluvil Hans Christian a v sedm hodin začalo první čtení v malé tělocvičně. Pohádku Boženy Němcové O kohoutovi kocourovi a kose přečetli herci z TV MiniUni. Děti si mohly sáhnout i na jejich loutky. Celé vystoupení bylo velmi profesionální a hezké.

Od osmi hodin začaly jednotlivé půlhodinky v tělocvičně. Během nich sbíraly děti obrázky pohádkových postav podle zvukových ukázek, probíhaly deštěm hadrových koulí a svedli polštářovou bitvu. Na patrech mezitím probíhala spousta soutěží, aktivit a zábavy.

V devět hodin začaly výpravy tříd za čtyřlístkem na školní zahradu. U Bobíka museli všichni ukázat sílu, Pinďa vyzkoušel jejich rychlost, Myšpulín předvedl pokus a Fifinka chtěla pomoct s poznáváním podle chuti a s vařením.

Každý, kdo uspěl získal vždy slovo nápovědy. Pokud ze šesti slov skupinka uhodla heslo „kniha“, mohla projít branou k Andersenovi. Tam se každý podepsal a mohl se vyfotit s „bublinou“, kterou si sám vybral nebo napsal. Nakonec uspěli všichni, takže na školní zahradě nemusel spát nikdo. Naopak. Všichni si po návratu z venku rozložili své spacáky, karimatky, deky, polštáře a ostatní věci na spaní. Někdo usnul hned, někomu to trvalo dost dlouho.

V sobotu ráno jsme posnídali. Maminky napekly a připravily,  takže lavice ve třídách se prohýbaly. Po snídani zbývalo jediné: sbalit si všechny své věci a v osm hodin čekali mladé nocležníky rodiče. Všech přibližně 300 dětí si někdo vyzvedl, takže další noc už ve škole nikdo nespal. Doufáme, že doma se dětem spalo stejně dobře jako ve škole s kamarády na zemi.

Fotky z Noci s Anadersenem najdete tady.

Fotky s bublinami jsou zase tady.