Otvírání pergoly

25.6.2019,

Ve čtvrtek 20. června jsme se konečně dočkali. Otvírala se dlouho očekávaná pergola – venkovní učebna. U nové stavby na školní zahradě se sešli žáci, učitelé, zástupci zřizovatele a Lepšího místa i sponzorů. Lavice v nové učebně obsadili žáci 9.A, kteří na pergole měli největší zásluhu, tedy kromě Káji Kadeřábka a jeho kolegů, kteří pergolu stavěli. Moc děkujeme. Deváťáci se ale do stavby také zapojili a i díky nim stavba rostla jako z vody. Ukázalo se, že namořit trámy a vydlabat čepy je pro pětadvacet párů šikovných rukou úkol, jen na pár hodin. A pak už jsme mohli začít stavět do výšky. Pak šly dovnitř lavice a mohlo se otevírat.

Nejdřív zazněly projevy, pak zazpíval pěvecký sbor Slavíček a učebna byla uvedena do provozu. Pergola je krásná, a my doufáme, že v ní strávíme mnoho zajímavých hodin.