Projekt „Děti pěvcům – pěvci dětem“

1.6.2017,
  • Ekocentrum Koniklec připravilo za finanční podpory MČ Prahy 4 pro žáky šestých ročníků projekt Děti pěvcům – pěvci dětem. Děti během něho montují ptačí budky, dozvídají se zajímavosti o ptácích a nakonec asistují při vyvěšování budek v okolí školy

První dvě vyučovací hodiny děti montovaly budky. Měly k dispozici „stavebnici“ sýkorníku nebo špačníku, šroubováky, další pomůcky a návod. Děti byly ale moc šikovné a práce je bavila. Po smontování se budky natíraly barvou, aby byla budka odolnější proti dešti a vlhku.

Technologická přestávka, kdy na budkách zasychala barva, byla vyplněna prezentací o tom, kdo všechno může v budkách bydlet a jak ji správně pověsit na strom a také o tom, jací zajímaví ptáci v Praze žijí. A poté se šlo budky rozvěsit. V okolí naší školy a na školním pozemku bylo vyvěšeno celkem 15 nových ptačích budek. No a nyní můžeme jen čekat na zabydlení budek a spoustu nových ptačích sousedů v okolí školy.