Projekt v německém jazyce

5.12.2023,

Od 1.12. 2023 do 31.3. 2024 proběhne mezinárodní projekt v německém jazyce – Zvyky a tradice v sousedních zemích, kterého se zúčastní školy z Polska, Německa, Itálie a Norska. Na projektu pracují žáci 9.C a 8.B. Na začátku projektu se žáci seznámí
s geografickou polohou a představením našich škol a vybraných tříd. Každý žák získá geografický vhled do jednotlivých partnerských zemí a zúčastněných tříd. Žáci si vytvoří vlastní avatary, které budou představovat samy sebe. Logo projektu si vyberou všechny národnosti společně v anketě. Žáci se seznámí s typickým vánočním jídlem, tradicemi, zvyky…V plánu jsou interaktivní cvičení k osvojení vánoční slovní zásoby. Všichni žáci dostanou poštou krátké dopisy z jednotlivých zemí. V polovině ledna se všechny třídy on-line seznámí. Výstupem by měla být digitální kniha, která by byla vzpomínkou na náš projekt.