Recitační soutěž

15.4.2019,
 • Dne 27. dubna se na naší škole uskutečnila jako každý rok recitační soutěž. Letos byla soutěž přesto v něčem nová. Úplně poprvé přibyla k dvěma tradičním kategoriím (I. kategorie pro žáky šestých a sedmých ročníků, II. kategorie pak pro žáky ročníků osmých a devátých) i kategorie nová – vlastní tvorba. V této zbrusu nové kategorii se utkali o tři příčky žáci (napříč všemi ročníky druhého stupně), kteří si naučenou báseň složili sami. Ve stávajících kategoriích pak žáci recitovali básně známých
  českých i světových autorů. Soutěž tak byla zajímavější a více umístěných žáků přineslo více radosti 🙂 Také učitelé-porotci byli rádi, neboť jim při rozhodování o vítězích odpadla tradiční dilemata typu krásný přednes versus básnický um.
  Každý, kdo byl přítomen, by mohl potvrdit, že odpoledne bylo vydařené, a soutěž by ohodnotil jako úžasnou pestrou směs básní jak veselých a vtipných, tak i smutnějších a vážných. Ocenění by si zasloužili určitě všichni, ale soutěž je soutěž, a tak se milá porota musela dohodnout na několika jménech a tady jsou celkové výsledky:

 • I. kategorie (6. -7. třídy)

  1. Přemysl Jobbik (7. B)

  2. Lucie Kubíková (6. A)

  3. Johana Mašková (7. C)

 • II. kategorie (8. – 9. třídy)

  1. Kamila Drjaginová (9. B)

  2. Daniela Dindová (9. A)

  3. Daniel Bubík (9. A)

 • III. Kategorie (vlastní tvorba, 6. – 9. ročníky)

  1. Sophia Lin (8. B)

  2. Christian Císař (6. A)

  3. Tereza Petrová (6. C)

 • Výhercům gratulujeme, všem recitátorům se obdivujeme a těšíme se na příští ročník se stejně hojnou účastí!

  no images were found