Reprezentujeme Prahu

27.4.2016,

Soutěž FINANČNÍ GRAMOTNOST:

Tým mladších žáků ve složení Dalibor Dvořák, Filip Nečas a Pavel Kučera skončil na 1. místě a postupuje do celostátního kola.

Soutěže ve finanční gramotnosti pod záštitou MŠMT, která je určena všem žákům 1. a 2. stupně základních škol a žákům všech středních škol v těchto základních tematických okruzích:

V šesti ročnících soutěže Finanční gramotnost úspěšně soutěžilo 263.088 žáků z celé ČR a soutěž má nejvyšší počet soutěžících ze všech soutěží MŠMT ČR.

Soutěž SEPARE Životní prostředí a životní styl (zásady ekologie)

Další reprezentanti školy se účastnili soutěže SEPARE, kterou podporuje Ministerstvo školství a Ministerstvo zdravotnictví, hl. m. Praha a hejtmani 6ti krajů ČR. Soutěž je organizována dle pravidel Evropské charty SAPERE (Sapere Association Internationale) založené královským nařízením Belgie ze dne 14. 9. 2005. Členy Charty SAPERE jsou nyní: Belgie, Česká republika, Dánsko, Finsko, Francie, Nizozemí, Norsko, Švédsko a Švýcarsko.

Soutěž TUTA VIA VITAE aneb bezpečná cesta životem pro občana EU:

V této soutěži jsme měli dva týmy a oba – mladší ve složení Alena Jíchová, Marek Gerlašinský a Marek Kopeček i starší tým ve složení Petr Čapek, Jakub Šebesta a David Martínek zvítězili a také postoupili do celostátního kola.

Všechny týmy budou reprezentovat hlavní město a naši Prahu 4 v rámci celostátních kol, která se uskuteční ve dnech 26. 4. – 28.4. 2016.