Vyhlášení cen soutěže Jiřího Koláře a dějepisu olympiády

23.12.2023,

Vybraní žáci 2. stupně se zúčastnili slohové soutěže Ceny Jiřího Koláře. Téma letošního školního roku znělo Fantazie se meze nekladou a naši žáci napsali opravdu fantastická vypravování. Odborná porota nakonec rozhodla, že za naši školu ocení Barboru Procházkovou ze třídy 8. B. Ostatní účastníci však nemusí být smutní, jelikož byli odměněni velkou jedničkou a dostanou také významnou pochvalu. Všem žákům ještě jednou děkujeme a doufáme, že ve své spisovatelské dráze budou pokračovat i nadále.

Další akcí, kterou naše škola pořádala, byla dějepisná olympiáda pro 8. a 9. ročníky. Zúčastnilo se celkem 25 žáků. Úspěšnými řešiteli dějepisné olympiády se stali ti, kteří dostáhli 60% úspěšnosti, tedy alespoň 36 bodů z 60. Tohoto výsledku dosáhlo hned 14 žáků. Nyní vyhlásím 11 z nich a potom přijdou na řadu žáci, kteří získali bronzové, stříbrné a zlaté místo.

Mezi úspěšné řešitele patří:

Lucie Cekovová – 8. B

Jan Novotný – 8. B

Karolína Nováková – 8. B

Mikuláš Mucha – 9. B

Jakub Bruckner – 8. C

Celestýn Kuldan – 8. B

Marek Konopásek – 9. B

Barbora Procházková – 8. B

Valerie Vanická – 9. A

Ondřej Červenka – 9. B

Kateřina Řičicová – 9. A

 

 1. místo s výsledným počtem 48 bodů získala Kateřina Šmejkalová z 8. B
 2. místo Filip Musil z 9. B s 50 body

A zlatou příčku získává Lukáš Pondělíček z 9. A s 51 body

 

Všichni jmenovaní se prosím po této hodině dostaví do knihovny, kde obdrží drobné dárečky za své velké úspěchy.

 

Ještě jednou všem moc děkujeme za účast a budeme se těšit na další zapojení v soutěžích.

 

Učitelé ČJ a D

Co nás čeká
 1. Školní slavnosti

  25.6. v 17:00 - 19:00
 2. Vysvědčení

  28.6. v 8:00 - 9:00
 3. Začátek školy

  2.9. v 8:00 - 9:00