Robotika s legem

Informace pro rok 2023-2024

Kroužek LEGO robotiky učí a rozvíjí:

– Programování, logiku a analytiku

– Kreativitu a spolupráci v kolektivu

– Matematické myšlení, pochopení fyzikálních a mechanických jevů

– 3D prostorovou představivost

Výuka LEGO robotiky probíhá se sadami WeDo 2.0 a Mindstorms jednou týdně. Děti mají taky k dispozici tablety s programovacím prostředím. Projektové dny připravujeme tematicky dle potřeb a časového rozsahu. Na výběr je spektrum témat: malý vědec, moderní město, ZOO, ekologie, umění a vesmír.

Děti se seznámí s tématem, postaví robota dle manuálu, či zadání a poté jej programují a testují hrou. Lekce jsou zábavnou, inspirativní a edukativní formou stavěny na konceptu S.T.E.A.M. Education, tj. Science – Technology – Engineering – Art – Mathematics tj. věda – technologie – inženýrství – umění a matematika. V lekcích pro základní školy je kladen důraz na diskuzi, návrh řešení, analýzu zadání a kooperaci mezi studenty.

Ukázky z již proběhlých lekcí na jiných školách zde

Naše webové stránky

www.robocity.cz