Recitační soutěž

13.4.2017,
  • Dne 5. dubna se na naší škole uskutečnila recitační soutěž.

• DSC08189

DSC08191

• Žáci druhého stupně dostali jednoduchý úkol – naučit se báseň a co nejlépe a s procítěním ji přednést před spolužáky-diváky a porotu-vybrané učitele. Po splnění tohoto úkolu pak mohli doufat v umístění. Z dvaceti zúčastněných žáků se mohlo umístit pouze šest – tři v kategorii 6. a 7. třídy a další tři v kategorii 8. a 9. třídy.

Každý, kdo byl přítomen, by mohl potvrdit, že odpoledne bylo vydařené, a soutěž ohodnotit jako úžasnou pestrou směs básní jak veselých a vtipných, tak i smutnějších a vážných. Uznání míří zvlášť k těm odvážlivcům, kteří se pustili do vlastní tvorby (dva z nich se dokonce objevili na stupních vítězů!). Ocenění by si zasloužili určitě všichni, přesto se porota musela dohodnout na několika jménech a tady jsou celkové výsledky:

• I. kategorie (6. -7. třídy)

1. Filip Steiner (6. B)

2. Emma Telecká (6. A)

3. Emma Rakušanová (7. A)

• II. kategorie (8. – 9. třídy)

Amálie Krčmářová (9. B)

2. Pavel Machek (8. A)

3. Rebeka Kernová (8. A)

• Výhercům gratulujeme a těšíme se na příští ročník!

DSC08196 DSC08198